Lissachatina Immaculata

Nacházíte se zde: Úvod » Druhy » Immaculata

Správný název

Správný název je lissachatina immaculata. Pro jednodušší komunikaci se běžně používá označení achatina immaculata, zkráceně "immka".

Vzhled

Achatina immaculata dorůstá zpravidla do délky 12cm. Má světle hnědou ulitu s širokými tmavými pruhy. Čím je starší, tím jsou pruhy silnější a ulitka tmavne. Její povrchová vrstva je však velmi náchylná k odírání, jehož následkem se na ní objevují světlé šmouhy.

Po hřbetní části béžové nohy se táhne tmavší pruh.

Poznávací znak

Pokud si nejste jisti, zda se jedná opravdu o immaculatu, můžete si svou domněnku potvrdit po prohlédnutí columelly. Tu má tento druh výrazně fialovou (viz foto).

Podmínky

Tento druh je velmi citlivý na změny teplot. Pokud teplota klesne pod 20°C, ihned se zahrabou a zavíčkují. Ideální teplota pro chov je okolo 25°C, vystačí si však i s pokojovou teplotou (21 - 23°C). Vlhkost vzduchu by se měla pohybovat v rozmezí 70 - 90 %.

Rozmnožování

Pohlavní dospělost začíná nejdříve v šestém měsíci, může se však dostavit až okolo devátého měsíce. Immaculata je mezi šneky rarita, jelikož se dokáže samooplodnit. To znamená, že i když máte pouze jednoho jedince, může se stát, že bude klást vajíčka. Množí se velmi snadno.

Vajíčka

Vajíčka jsou velká asi 0,5 - 1 cm. Jedna snůška obsahuje asi 20 - 150 kusů.

Původ

  • východní Afrika
  • Mosambik
  • Zimbabwe
  • Jižní Zambie

Obrázky:

Nacházíte se zde: Úvod » Druhy » Immaculata