Péče o mláďata

Nacházíte se zde: Úvod » Rozmnožování » Péče o mláďata

Nový život

Ihned po vylíhnutí jsou šneččata již plně samostatná. Nelekněte se, že několik dní po vyklubání zůstanou zahrabaná v substrátu. Prvních pár dní mají totiž za úkol sníst svou skořápku. Tím si dodají základní množství vápníku, aby mohli začít tvořit ulitku. Ta je zpočátku velmi křehká a průhledná. Proto s novorozenci musíte zacházet co nejjemněji! Jakmile se prťata začnou sápat na povrch, dejte jim plátek okurky a sépiovou kost. Dále už se o ně můžete starat jako o dospělce.

Selekce

Tohle je v dnešní době velmi diskutované téma a každý chovatel si na něj vytvoří asi vlastní názor. Proto zde jen velmi stručně. Časem se zde na webu objeví celý článek o této problematice.

Selekce je proces, při kterém se vyřazují ze skupiny nemocní a geneticky špatní jedinci. Měla by se provádět ve více vlnách, jak šnečci postupně rostou a vyvíjí se. Je potřeba pozorovat rozdíly mezi jedinci a umět dobře odhadnout, který je "špatný".

Tito vyselektovaní, nekvalitní jedinci potom většinou nadobro usnou v mrazáku. Někteří lidé je používají i jako krmení pro jiná zvířata.

Nový majitel

Jakmile budou šneččata zhruba 2 měsíce stará, mohou bezpečně putovat k novému majiteli.

Nacházíte se zde: Úvod » Rozmnožování » Péče o mláďata